جستجو پیشرفته محصولات

وب دنج، محیطی دنج برای طراحی سایت

وردپرس چیست؟

اگر این مقاله را مطالعه می کنید احتمالاً به این دلیل است که نام وردپرس را شنیده اید و به دنبال راه اندازی اولین وب سایت خود هستید بنابراین من به شما پیشنهاد میکنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. بیایید به این سوال پاسخ دهیم که:

وردپرس به زبان ساده چیست

وردپرس در سال 2003 ایجاد شد و ازآن زمان به یکی ازمحبوب ترین برنامه ها برای ایجاد و طراحی وبسایت است. بر اساس داده های سایت W3Techs اکنون چیزی حدود 64.1 درصد از سایت های دنیا با استفاده از این افزونه ایجاد و طراحی شده اند. یکی از جذابیت های وردپرس این است که رایگان است. شاید برای شما هم این سوال ایجاد شود که چرا رایگان؟ زیرا وردپرس یک نرم‌افزار متن‌باز است. به این معنی که هزاران مهندس نرم‌افزار وجود دارند که هر روز روی آن کار می‌کنند تا آن را بهتر و بهتر کنند. شاید به زودی شماهم به عنوان یک برنامه نویس مشغول به توسعه و بهبود نرم افزار وردپرس شدید!

یکی از شگفتی های وردپرس این است که شما میتوانید موضوع سایت خود را انتخاب کنید و سپس از یازده هزار قالبی که برای وردپرس ساخته شده است، یکی را انتخاب کنید و تمام. سایت شما آماده است. فقط کافی است که متن ها را تغییر دهید و شخصی سازی کنید. همچنین می‌توانید از بین بیش از 55000 افزونه و ویجت که برای وردپرس ساخته شده اند قابلیت هایی که نیاز دارید را روی سایت خود استفاده کنید. فرض کنید شما نیاز دارید قابلیت ورود و ثبت نام با موبایل را در سایت خود راه اندازی کنید. فقط کافی است افزونه دیجیتس را دانلود و در وردپرس نصب کنید. تمام این قابلیت اکنون برای سایت شما ایجاد شده است. در ضمن. وردپرس یک نرم افزار آنلاین است. یعنی شما هر زمان و هر کجا باشید میتوانید با اتصال به اینترنت سایت وردپرسی خود را ایجاد کنید. البته شما میتوانید با استفاده از نرم افزار های لوکال هاستی مثل لاراگون بدون نیاز به اینترنت و خرید هاست هم طراحی سایت را انجام دهید.

چگونه وردپرس کار می کند؟

زمانی که اینترنت هنوز تا حدودی چیز جدیدی بود، تنها راه برای ایجاد یک وب سایت استفاده از کد در قالب HTML یا PHP بود و مرورگر وب شما فقط تفسیر می کرد. این کد ها باعث ایجاد رنگ ها، دکمه ها و هرچیزی که در سایت مشاهده می کردید می شد. وردپرس هم دقیقا همینگونه کار می کند با این تفاوت که شما دیگر نیازی به کد نویسی ندارید و خود ورپرس این کار را برای شما انجام می دهد.

تفاوت سایت های wordpress.com و wordpress.org در چیست؟

اگر در حال ایجاد اولین وب سایت خود هستید، ممکن است متوجه شده باشید که یک wordpress.com وجود دارد و یک wordpress.org. بنابراین بنابراین برایتان سوال شده است که تفاوت این دو در چیست.

وب سایت wordpress.org محلی است برای دانلود خود اپلیکیشن وردپرس، قالب ها و افزونه های رایگان.
اما سایت wordpress.com جایی است که به شما کمک می کند هاست خود را انتخاب کنید، دامنه خود را تهیه کنید و اولین وبسایت خود را با آن بسازید. ما در طول همه آموزش ها با سایت wordpress.org کار داریم.

در انتهای این مقاله به شما پیشنهاد میکنم برای شروع کار با وردپرس دوره آموزشی شروع طراحی سایت با وردپرس را تماشا کنید.

  • محمد محمد says:

    سلام در صفحه افزونه ها امکان نظر دهی نبود اینجا پیام فرستادم.
    افزونه دیجیتسی که در سایت قرار دادید با پنل های پیامکی سازگار هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید