جستجو پیشرفته محصولات

وب دنج، محیطی دنج برای طراحی سایت

تست ریسپانسیو صفحات وب

یکی از مهم ترین اصول طراحی صفحات وب یا رابط های کاربری هماهنگ سازی آن ها با دستگاه های مختلف از قبیل سیستم های خانگی ، لپ تاپ ها ، تبلت ها و گوشی های هوشمند است. همانطور که در بحث پیاده سازی این صفحات نیاز به استفاده از تکنولوژی ها و کتابخانه های مختلف CSS است ، علاوه بر آن باید ابزارهایی را برای آنالیز و تست ریسپانسیو این صفحات در اختیار داشته باشیم . در این مقاله از وب دنج قصد داریم ابزاری را جهت بررسی و  تست ریسپانسیو صفحات وب معرفی کنیم ، با ما همراه باشید.

افزونه Responsive design tester برای مرورگر کروم : 

یکی از بهترین افزونه ها ( اکستنشن ) برای تست ریسپانسیو صفحات وب و رابط های کاربری افزونه Responsive design tester است . به کمک این افزونه می توانید به راحتی تمامی صفحات مورد نظر خود را بررسی کرده و در اندازه های مختلف تست کنید. این افزونه بیش از ۴۰۰۰ بار توسط کاربران نصب شده و امتیاز خوب ۸ از ۱۰ را گرفته است.

ویژگی های افزونه Responsive design tester:

  1. محیط تست در یک تب جدید مرورگر باز می شود ( برای بررسی کدهای صفحه و استفاده از ابزار inspector مرورگر کاملا مناسب است.)
  2. دسته بندی های متنوع نمایشگرها ( این افزونه دارای ۳ دسته بندی اصلی موبایل ، فبلت و تبلت است)
  3. نمایشگرهای پر کاربرد ( در هر دسته بندی تعدادی دستگاه پیشنهاد می شود که می توانید برای بررسی صفحات از آن ها استفاده کنید.)
  4. انتخاب اندازه دلخواه ( ویژگی دیگر این افزونه امکان انتخاب اندازه دلخواه برای بررسی بیشتر حتی بر روی دستگاه هایی که کاربرد کمتری دارند است.)
  5. سرعت پردازش بالا ( سرعت لود صفحات در این افزونه به نسبت افزونه های مشابه بالاتر خواهد بود و منابع کمتری را مصرف می کند.)

روش دانلود و نصب افزونه برای مرورگر کروم :

  1. ابتدا روی این لینک کلیک کنید.
  2. پس از ورود به صفحه افزونه روی دکمه Add to chrome کلیک کنید.
  3. سپس بر روی دکمه Add extension کلیک کنید.
  4. نصب آغاز شده و افزونه بر روی مرورگر شما نصب می شود.

این نکته در در نظر داشته باشید افزونه معرفی شده صرفا برای مرورگر کروم است . البته افزونه هایی برای مروگر فایرفاکس و مرورگرهای دیگر نیز وجود دارد که در مقالات بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

در صورتی که اطلاعاتی از بحث ریسپانسیو سازی یا واکنشگرایی صفحات وب و رابط های کاربری ندارید پیشنهاد می کنیم ابتدا با مفاهیم فرانت اند و بک اند در مقاله توسعه وب سایت فرانت اند و بک اند چیست؟ آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید